Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Kroasan me kremviçe - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Kroasan me kremviçe ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Kroasan me kremviçe, një recetë perfekte për mëngjes, fëmijët i duan shumë. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 11 gusht 2013. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për korasanë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim korasanë me kremviçe duke ndjekur udhëzimet në vijim

1619 shikime

Kroasan me kremviçe - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

2 gota miell

1 filxhan kafeje me vaj

kripë

1 lugë kafeje me sodë

ujë sa të mari

Përgatitja

1

I vemë në një tas të gjithë përbërësit.

2

I hedhim ujin pak nga pak duke e punuar.

3

Brumi duhet të jetë shumë i butë. Kur të jetë gati e punojmë për 10 minuta. Më pas e lemë mënjanë të mbuluar për 30 minuta.

4

E marim dhe e ndajmë në dy pjesë dhe secilën pjesë e hapim në një petë jo shumë të hollë.

5

E presim në formë pice.

6

Për mbushjen duhen 6-7 kremviçe. Presim kremviçet në dy ose tre pjesë dhe i vemë mbi petë, e mbledhim në formë kroasanti dhe i skuqim ose i pjekim në furrë. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: