Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me kungull të verdhë

Qofte me kungull të verdhë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qofte me kungull të verdhë. Receta e gatimit për qofte me kungull të verdhë është dërguar nga Ervina Saliu 11 dhjetor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me kungull të verdhë duke ndjekur udhëzimet në vijim

6109 shikime

qofte me kungull të verdhë

Përbërësit

500 gr kungull i verdhë i grirë në rende

2 qepë të njoma

200 gr djath të bardhë

1 vezë

piper

majdanoz

miell që fryhet vetë

Përgatitja

1

Grijmë me rende 500 gr kungull të verdhë. E kriposim dhe e lemë për 10 minuta. Më pas e shtypim mirë dhe lëngun që nxjerr e lejmë po në tas.

2

Shtojmë 2 qepë të njoma, 200 gr djath të bardhë, 1 vezë, majdanoz, piper dhe rreth 100 gr miell që fryhet vetë. I përziejm mirë dhe i skuqim në vaj të bollshëm.

3

Brumi nuk duhet të jetë as i ujshëm dhe as shumë i trashë. Me ndihmën e lugës i japim formën kur ti skuqim.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: