Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me mish pule

Makarona me mish pule ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Makarona me mish pule. Receta e gatimit për makarona me mish pule është dërguar nga Ervina Saliu 17 shkurt 2016. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

3028 shikime

makarona me mish pule

Përbërësit

Për gjellën

Rreth 1 kg mish pule ( 4 persona )

4 qepë

200 gr salcë

erza,

piper i kuq,

piper i zi,

gjethe dafine dhe të tjera sipas dëshirës

4 apo 5 hudhra

Përgatitja

1

Skuqim qepët me hudhrat mirë gjer sa të zbuten.

2

Më pas shtojmë mishin, e skuqim mirë.

3

Hedhim salcën, erezat, e mbulojmë me ujë dhe e ziejm rreth 1 orë.

4

Më pas i shtojmë 2 gota ujë makaronat dhe i ziejm për 5 minuta.

5

E mbulojmë dhe e lemë për 10 apo 15 minuta. Më pas e servirim.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: