Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me peshk

Supë me peshk dhe perime ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Supë me peshk dhe perime. Receta e gatimit për supë me peshk dhe perime është dërguar nga Ervina Saliu 21 shkurt 2014. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë me peshk klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me peshk dhe perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

4892 shikime

supe me peshk

Përbërësit

4 fileta peshku( ose çdo lloj peshku keni dëshirë),

4-5 patate,

3 kunguj,

2 karrota,

2 qepë,

2 domate,

piper

bishtat e një tufe majdanozi

Përgatitja

1

Marim të gjitha perimet i presim në kubikë dhe i vemë të ziejn me 5 gota ujë gjer sa të zbuten, më pas i vendosim peshkun nga lart, në një tas hedhim lëngun e dy limonave dhe një filxhan kafeje me vaj,

2

i përziejm mirë sa të bëhet një masë e bardhë dhe ja hedhim supës.

3

Marim disa nga perimet dhe bishtat e majdanozit i fusim në mikser dhe i grijmë sa të bëhen pure, ja hedhim supës dhe e lemë të ziej 10-15 minuta akoma. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: