Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona

Makarona me karkaleca deti ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Makarona me karkaleca deti. Receta e gatimit për makarona me karkaleca deti është dërguar nga Ervina Saliu 2 maj 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera recata gatimi për makarina klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim makarona me karkaleca deti duke ndjekur udhëzimet në vijim

442 shikime
makarona

Përbërësit

500 gr karkaleca deti,
500 makarona,
1 kokërr qepë,
2 kokrra domate,
2 thelba hudhra,
pak uzo ose verë të bardhë.

Përgatitja

1
Në një tigan me pak vaj grijmë imët qepën dhe hudhrën dhe i lemë gjer sa të ndryshojnë pak ngjyre.
2
Shtojmë karkalecat e detit dhe i lemë për rreth 5 minuta, i shuajm me pak uzo ose verë, i lemë pak dhe më pas i shtojmë domatet e grira në rende. I leme të marin valën rreth 10 minuta.
3
Ziejm makaronat dhe shtojmë gjellën e bërë nga lart. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: