Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pite me djathe

Pite me djathë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Pite me djathë. Receta e gatimit për pite me djathë është dërguar nga Ervina Saliu 2 maj 2014. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pite klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pite me djathë duke ndjekur udhëzimet në vijim

9748 shikime

pite me djathe

Përbërësit

500gr miell

1 gotë qumësht

1 lugë maja

1 fetë djath,

kripë dhe vaj për skuqjen

Përgatitja

1

Hedhim në tas miellin, djathin e thërmuar dhe majanë dhe i përziejm, ngrohim pak qumështin, shkrijmë kripën brenda dhe më pas ja hedhim miellit dhe zemë brumin, nëse duhet shtojmë qumësht akoma,

2

brumi i duhet të jetë si i bukës, e punojmë për disa minuta, më pas e mbulojmë dhe e lemë në vend të ngrohtë rreth 1 orë.

3

E marim, e bëjmë me topa dhe i hapim me duar, i skuqim në vaj të nxehur gjer sa të ndryshojnë ngjyrë, nuk i lemë shumë minuta. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: