Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me karrota ervina

Kek me karrota ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Kek me karrota. Receta e gatimit për kek me karrota është dërguar nga Ervina Saliu 1 maj 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me karrota duke ndjekur udhëzimet në vijim

354 shikime
kek me karrota ervina

Përbërësit

1 filxhan çaji me vaj
2 filxhanë me miell të zakonshëm
2 filxhanë sheqer
3 filxhanë karrota të grira
1 filxhan arra
3 vezë
2 lugë pluhur pjekës
1 lugë sodë
pak kripë

Përgatitja

1
Në një tas hedhim miellin, sodën, pluhurin pjekës, kripën dhe sheqerin dhe i përziejm. Në një tas tjeter rrahim lehtë vezën me piru, shtojmë vajin, karrotat e grira në rende dhe i përziejm.
2
Më pas shtojmë arrat dhe miellin pak nga pak duke i përzier. E pjekim në 170 gradë rreth 40 minuta. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: