Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tave me kunguj dhe patellxhane

Tavë me patëllxhana dhe kunguj ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me patëllxhana dhe kunguj. Receta e gatimit për tavë me patëllxhana dhe kunguj është dërguar nga Ervina Saliu 2 mars 2016. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me patëllxhana dhe kunguj  duke ndjekur udhëzimet në vijim

8359 shikime
Tave me kunguj dhe patellxhane

Përbërësit

5 patëllxhana
5 kunguj
300 gr mish të grirë
2 qepë
hudhra
majdanoz
100 gr oriz
kripë
piper
100 gr salcë domatesh

Përgatitja

1
Skuqim mirë mishin e grirë shtojmë qepët dhe hudhrat dhe i skuqim për 5 minuta.
2
Më pas shtojmë kungujt dhe patëllxhanat të prerë në kubikë , i skuqim për 10 minuta.
3
Hedhim salcën orizin, majdanozin, kripë, piper dhe i mbulojmë me ujë. E hedhim në tavë dhe e pjekim për rreth 60 minuta në 200 gradë.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: