Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
embelsire me biskota

Tortë me biskota ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tortë me biskota. Receta e gatimit për tortë me biskota është dërguar nga Ervina Saliu 14 maj 2013. Fotot © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tortë me biskota duke ndjekur udhëzimet në vijim

12386 shikime

embelsire me biskota

Përbërësit

1 qeskë krem vanilje,

1 qeskë krem çokollate,

1 qeskë krem karameleje

2 pako bisktota

1 çokollate dhe qumësht për përgatitjen e kremrave ( masa tregohet në qeskë )

Përgatitja

1

Marim një tepsi dhe shtrojmë një shtresë me biskota, nga lart i hedhim kremin e përgatitur të vaniljes.

2

Nga lart një shtresë tjetër prapë me biskota, më pas kremin e çokollatës, shtrojmë shtresën e fundit me biskota dhe nga lart i hedhim kremin e karameles.

3

I grijmë çokollatën nga lart dhe pak biskota të thërmuara. E mbulojmë dhe e lejmë tërë natën në figorifer

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: