Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
ballokume

Ballokume Elbasani ( Receta gatimi nga Feride Bogdani )

Ballokume Elbasani. Receta gatimit për ballokume elbasani është dërguar nga Feride Bogdani 6 mars 2013. Foto e huazuar sa për ilustrim

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Feride Bogdani klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për ballokume klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim ballokume elbasani duke ndjekur udhëzimet në vijim

Gatimi i ballokumeve origjinale që gatuanin nënat tona bëhet në këtë mënyrë

2955 shikime
ballokume

Përbërësit

350 gr gjalp të vjetër,
gjysëm filxhani finjë e kulluar, ( finjë – në një napë me pak hi e mbështjell dhe e zien në një enë me ujë dhe ujin e zier e le të ftohet dhe e kullon )
350 gr sheqer
8 kokrra vezë
miell misri

Përgatitja

1
Në një enë bakri e kallaisur mirë, në të hedh 350 gr gjalp të vjeteë, për të larguar kripën i hedh gjysëm filxhani finjë e kulluar, skuqim gjalpin në ngjyrë floriri, në të hedhim 350 gr sheqer.
2
Bëjmë pëgatitjen e brumit në këtë mënyrë: Marrim miellin e misrit ( i cili duhet të jetë tharë në diell dhe të sitet me sitë të imët, ose miell misri eremik’. i hedhim 8 kokrra vezë një e nga një dhe e trazon me nje fuqi djali me një lugë prej druri në mënyrë që luga të lahet nga brumi, brumit i hedh dhe 1 filxhan me finjë të kulluar, finja e shkriferon brumin. Në mënyrë që brumi të mos pritet e le të mbuluar me një napë të paster ose qese plastike kuzhine, dhe e shikojmë kur brumi zë syresh do të thote se ka ardhur dhe brumin e vendos nëpër forma të ndryshme tasa ose kuleëe sipas dëshirës dhe para se të vendoset kuleçet tepsia prej bakri lyhet me gjalp, e spërkat me miell dhe e vendosim kuleëet në pjekje 180-200 gradë.
3
Shënim i rëndësishëm: Nqs nuk tregon shkathtësi, ajo do te dale gurabije ose kulaç. Ky është ballokumi, shpresoj të mbeteni të kënaqur. Ju bëftë mirë.

Feride Bogdani ka dërguar në KuzhinaIme.al dy receta gatimi tradicionale të Elbasanit. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar recetat e gatimit nga Feride Bogdani.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: