Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
gjelle me presh

Një mënyrë e thjeshtë dhe shumë e shijshme për të gatuar preshin ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Një mënyrë e thjeshtë dhe shumë e shijshme për të gatuar preshin. Gjellë me presh është një recetë gatimi popullore Shqiptare e stinës së dimrit. Kjo është një nga 5 + recetat e gatimit për gjellë me presh dërguar në KuzhinaIme.al

Një mënyrë e thjeshtë dhe shumë e shijshme për të gatuar preshin

11096 shikime
gjelle me presh

Përbërësit

Për qoftet duhen:
200 gr mish të grirë ,
1 vezë , 1 fetë buke bajate të zbutur para me ujë ,
majdanoz , piper.

Përgatitja

1
I përzijm të gjitha bashkë, i mbulojmë dhe i fusim në figorifer. Skuqim 5 presh pa gjethet të prera në copa të mëdha me 1 filxhan kafeje me vaj, më pas shtojmë 2 karrota, 1 filxhan salce dhe i mbulojmë me ujë.
2
Hedhim edhe 2 me 3 degë majdanoz siç është pa e prerë, e lejmë të ziej për 30 minuta.
3
Më pas marim qoftet, i lyejm mirë me miell, i hedhim te gjella, i shtojmë një gotë ujë akoma dhe e ziejm për 30 minuta akoma. Ju bëftë mirë

Receta e gatimit për gjelle me presh është dërguar nga Ervina Saliu 17 dhjetor 2014. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

 

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: