Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Marmelatë me luleshtrydhe - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Marmalatë me luleshtrydhe ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Marmalatë me luleshtrydhe. Receta e gatimit për marmalatë me luleshtrydhe është dërguar nga Ervina Saliu 12 gusht 2013. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për marmalatë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim marmalatë me luleshtrydhe duke ndjekur udhëzimet në vijim

1922 shikime

Marmelatë me luleshtrydhe - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 kg luleshtrydhe

800 gr sheqer

lëngun e gjysëm limoni

Përgatitja

1

Marim luleshtrydhet, i lajmë mirë, u presim bishtat dhe i vemë në tenxhere.

2

Kur ti kemi mbaruar të gjitha, i shtypim luleshtrydhet me dorë gjer sa të bëhet si krem, u hedhim sheqerin dhe lëngun e limonit dhe i vemë të ziejn.

3

I përziejm herë pas here duke i hequr edhe shkumën që nxjerrin.

4

Do ta kuptojmë që është berë kur fillon e trashet dhe fillon e ngjit në lugë. Mban afër 30 minuta. E lemë të ftohet dhe është gati. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: