Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me karrota dhe ullinj

Qofte me karrota dhe ullinj ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Qofte me karrota dhe ullinj. Receta e gatimit për qofte me karrota dhe ullinj është dërguar nga Ervina Saliu 8 nëntor 2013. Fotot © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me karrota dhe ullinj duke ndjekur udhëzimet në vijim

2056 shikime

qofte me karrota dhe ullinj

Përbërësit

2 karrota

një filxhan çaji me ullinj të bërë në feta

një vezë

një fetë djath të thërrmuar

dy qepë të njoma

një filxhan kafeje me qumësht

erza sipas dëshirës

katër lugë gjelle me miell

Përgatitja

1

Grijmë 2 karrota dhe i hedhim kripë, i lemë për 10 minuta, më pas i shtypim mirë, lëngun nuk e hedhim, shtojmë në të një filxhan kafeje me ullinj të bërë në feta, një vezë, një fetë djath të thërmuar, dy qepë të njoma, një filxhan kafeje qumësht, erza sipas dëshirës dhe katër lugë gjelle me miell qe fryhet vetë ose miell të zakonshëm por me një lugë të vogël pluhur pjekës brenda.

2

E përziejm dhe i skuqim në vaj të bollshëm, formën jua japim me ndihmën e një luge. Ju bëftë mirë

Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: