Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sardele

Tavë me sardele dhe hudhra ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Tavë me sardele dhe hudhra. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 27 gusht 2015. Fotot © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me sardele klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tavë me sardele dhe hudhra duke ndjekur udhëzimet në vijim

646 shikime
sardele

Përbërësit

1 kg sardele
1 limon
hudhra
domate nëse dëshironi
kripë, vaj

Përgatitja

1
Pastrojmë, lajmë dhe lemë të kullojnë sardelet. Më pas i lyejm me kripë, presim hudhra në copa të vogla dhe i përziejm mirë me sardelet.
2
I shtrojmë në tavë, i vendosim domatini ( domate të vogla si qershi ) nga lart sipas dëshirës, i hedhim vaj dhe i pjekim për 15 minuta në 200 gradë C.
3
5 minutat e fundit i hedhim lëngun e limonit që e kemi përzier me 2-3 lugë vaj. Eshtë fantastike. Ju bëftë mirë
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: