Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule

Mish pule me bamje dhe patate ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish pule me bamje dhe patate. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 18 gusht 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish pule me bamje dhe patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

3972 shikime
mish pule

Përbërësit

1 kg bamje
1 pulë e vogël
1 qepë
4-5 domate
kripë
piper

Përgatitja

1
Skuqim lehtë qepën, më pas shtojmë mishin, e skuqim mirë, më pas vendosim mishin në tepsi.
2
Te qepët shtojmë patatet dhe bamjet, i skuqim pak, shtojmë domatet e grira, i lejmë 5 minuta dhe i hedhim sipër mishit.
3
Shtojmë kripë, piper, e mbulojmë me ujë dhe e pjekim në furrë në 200 gr rreth 1 orë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: