Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
fergese me speca te kuq

Fërgesë me speca të kuq ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Fërgesë me speca të kuq. Receta e gatimit për fërgesë me speca të kuq është dërguar nga Ervina Saliu 10 maj 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për fërgesë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim fërgesë me speca të kuq duke ndjekur udhëzimet në vijim

1430 shikime

fergese me speca te kuq

Përbërësit

4 speca,

1 kokërr qepë,

2 thelba hudhra,

2 kokrra domate,

200 gr gjizë

Përgatitja

1

Marim specat u presim bishtin, i pastrojmë dhe farat dhe i skuqim në tigan me pak vaj. Heqim specat i vejmë mënjanë dhe në tigan hedhim qepët e grira shumë imët dhe hudhrat i lejmë gjer sa të zbuten,

2

shtojmë domatet e prera në copa të vogla, i lejmë 10 minuta. Më pas shtojmë specat dhe gjizën, i shtojmë një filxhan kafeje ujë dhe pak rigon. I lejmë të ziejn gjer sa të trashet. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: