Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Pite me kunguj

Pite me kunguj ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Pite me kunguj. Receta e gatimit për pite me kunguj është dërguar nga Ervina Saliu 20 gusht 2015. Fotot © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pite klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pite me kunguj duke ndjekur udhëzimet në vijim

3103 shikimePite me kunguj

Përbërësit

200 gr djath i bardhë

1 kg kunguj

3 vezë

1 qepë

100 ml qumësht

1 filxhan kafeje me vaj

erza sipas dëshirës

miell që fryhet vetë ose miell të zakonshem me pak pluhur pjekës

Përgatitja

1

Grijmë kungujt, i hedhim pak kripë dhe i lemë 10 minuta, më pas i shtypim mirë, i hedhim në një tas, shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë përveç miellit,

2

i përziejm dhe më pas shtojmë miell sa të mari, masa duhet të jetë as shumë e trashë dhe as e ujshme. E shtrojmë në tepsi dhe e pjekim në 200 gradë rreth 30 minuta

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: