Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
revani me niseshte

Revani me niseshte ( Receta gatimi nga Valbona Shehu Krasniqi )

Revani me niseshte. Receta gatimit është dërguar nga Valbona Shehu Krasniqi 3 tetor 2013. Foto © Valbona Krasniqi

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Valbona Krasniqi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim revani me niseshte duke ndjekur udhëzimet në vijim

4304 shikime
revani me niseshte

Përbërësit

6 vezë
2 gota të ujit me sheqer
2 gota të ujit me vaj
2 margarina nga 250 gr
800 gr niseshte
1 pluhur për pjekje
1 vanilje sheqer

Përgatitja

1
Vezët së bashku me sheqerin dhe sheqer vaniljen i tund në mikser. pastaj ja shton vajin dhe margarinën e shkrirë në avull dhe i tund, në fund shtojmë gradualisht niseshtenë dhe pluurin për pjekje.
2
I përzien mirë dhe i hedh në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekni për 30 minuta në 180 gradë
3
Pasi piqet nëse doni mund ti hidhni sheqer pluhur

Valbona Krasniqi ka dërguar në KuzhinaIme.al 4 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të saj dhe të huazuara. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit nga Valbona Krasniqi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: