Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Pica - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Pica ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Pica. Receta e gatimit për picë është dërguar nga Ervina Saliu 12 shkurt 2015. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për pica klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim picë duke ndjekur udhëzimet në vijim

Pica - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Pica - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Pica - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

14463 shikime

Pica - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

500 gr miell,

2 lugë të vogla maja,

pak vaj dhe rigon.

Përgatitja

1

Hedhim përbërësit e mësipërm në një tas dhe shtojmë ujë të vakët sa të mari gjerisa të bëhet brumi i butë.

2

E mbulojmë, e lemë 1 orë. Më pas e marim, e ndajmë në dy pjesë dhe e hapim jo shumë të trashë.

3

E lyejm me salcë që e bëjmë vetë ose të gatshme, vendosim proshutë pule ose ç’të dëshironi, domate, ullinj nga lart, i hedhim një grusht djathë, e lemë 10 minuta akoma më pas e pjekim në 200 gradë për 20 minuta, 5 minuta para se ta nxjerrim e mbulojmë mirë me djathë të grirë. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: