Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me bajame

Kek me bajame dhe çokollatë ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Kek me bajame dhe çokollatë. Receta e gatimit për kek me bajame dhe çokollatë është dërguar nga Leonora Pane 19 janar 2015. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim kek me bajame dhe çokollatë duke ndjekur udhëzimet në vijim

805 shikime

kek me bajame

Përbërësit

230 gr miell,

130 gr sheqer,

2 vezë,

130 gr gjalp,

200 gr çokollatë,

80 gr bajame,

2 lugë kafeje me maja për ëmbëlsira dhe gjysëm luge me sodë buke

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin e shkrirë, vezët, sheqerin, dhe trazojini, pastaj shtoni miellin, majanë, sodën, dhe trazojini prapë,

2

në fund shtoni bajamet dhe çokollatën,

3

pasi t’i keni prerë në copa të vogla, trazojini mirë të gjitha dhe hidheni në një tepsi 24 cm, pasi t’a keni lyer me vaj ose me gjalp,

4

futeni të piqet në 180° për 35-40 minuta. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: