Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
sallate cikoreje

Sallatë Çikoreje ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Sallatë Çikoreje. Receta e gatimit për sallatë çikoreje është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 11 gusht 2016. Foto © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për sallata klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim sallatë çikoreje duke ndjekur udhëzimet në vijim

216 shikime

sallate cikoreje

Përbërësit

çikore fushash

2 vezë

açiuge

bajame

½ thelb hudhër

vaj ulliri, kripë, uthull balsamike, nanaxhik,

fara të ndryshme (nëse ju ndodhen)

Përgatitja

1

Çikorja lahet dhe lihet në ujë për 30 minuta (unë përdor edhe sodë buke për ta pastruar), kullohet, thahet mire dhe pritet shumë hollë. Vezët zihen shumë pak (e kuqja duhet të jetë e butë),

2

u hiqet lëvozhga dhe bashkohen bashkë me çikoren, u hidhen farat dhe bajamet. Rrihet vaji i ullirit me kripën dhe uthullën gjersa të bëhet si krem, i hidhet nanaxhik, açiuge dhe përzihet. Kjo sallatë ka vlera të larta vitaminash dhe është ilaç për mëlçinë.

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: