Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
krostata me recel qershie

Krostata me reçel qershie ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Krostata me reçel qershie. Receta e gatimit për krostata me reçel qershie është dërguar nga Leonora Pane 2 tetor 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim krostata me reçel qershie duke ndjekur udhëzimet në vijim

1610 shikime

krostata me recel qershie

Përbërësit

300 gr miell,

150 gr gjalp,

120 gr sheqer,

1 vezë,

1 pako maja për ëmbëlsira,

1 pako vanilje

Përgatitja

1

Merni një tas dhe hidhni miellin, sheqerin, vaniljen dhe majanë dhe me një lugë përzjejini mirë,

2

pastaj shtoni vezën dhe gjalpin e shkrirë dhe zëreni brumin, më pas merni një tepsi me letër furre dhe një pjesë të brumit hapeni në të gjithë sipërfaqen e tepsisë edhe anësh,

3

hidhni reçelin dhe hapeni në të gjithë sipërfaqen, pastaj me pjesën tjetër të brumit dekorojeni sipër sipas dëshirës ose si në foto, pastaj futeni të piqet në furrë në 180° C për 25 minuta. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: