Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Puding me arra

Puding me arra ( Receta gatimi nga Algen Shehaj )

Puding me arra. Receta gatimit është dërguar nga Algen Shehaj 8 shtator 2014. Foto © Algen Shehaj.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Algen Shehaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim puding me arra duke ndjekur udhëzimet në vijim

1741 shikime
Puding me arra

Përbërësit

0,5 qumësht
1 pako buding
arra (sipas dëshirës)
3 lugë gjelle me sheqer

Përgatitja

1
Marim 5 lugë qumësht të ftohtë e përzjejmë me pudingun, qumështin e vlojmë dhe e hedhim masën e pudingut në tenxhere, e përziejmë, avash shtojmë sheqerin, e hedhim në tasa, sipër i hedhim arra. Ju bëftë mirë

Algen Shehaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 2 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të tij dhe të huazuara. Klikoni mbi emrin e autorit për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Algen Shehaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: