Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Qahi Gjirokastre

Qahi Gjirokastre ( Receta gatimi nga Algen Shehaj )

Qahi Gjirokastre. Receta gatimit është dërguar nga Algen Shehaj 8 dhjetor 2014. Fotot © Algen Shehaj.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Algen Shehaj klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për byrek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qahi gjirokastre duke ndjekur udhëzimet në vijim

Qahi Gjirokastre

Qahi Gjirokastre

Qahi Gjirokastre

Qahi Gjirokastre

Qahi Gjirokastre

2766 shikime

Qahi Gjirokastre

Përbërësit

1 kg miell,

kripë,

1 kg spinaq,

1 tufë qepë të njoma,

dhjathe i bardhë ose gjizë sipas dëshirës (unë e kam bërë me gjizë)

Përgatitja

1

Qepën e njomë e skuqim.

2

Përgatisim brumin dhe e ndajmë në topa topa të vegjël pastaj marim tre topa i hapim të vogla i lyejmë me vaj dhe i vendosim njëra mbi tjetrën pastaj hapim një petë të madhe sa tavolina sa më shumë ta hapësh petën aq më mirë del,

3

pasi i hap e lë mënjanë këtë petë, marim tre topa dhe e hap sa peta e parë , e shtron njërën nga petët në tavolinë, e lyen me vaj pastaj vendos petën tjetër sipër këtë sipër e mbledh dysh si në foto,

4

spinaqin e përzien me qepën e skuqur dhe copa djathi dhe kripë, e vendos sipër petës dhe petën e mbledh si në foto siper e spërkatim me vaj dhe e fusim në furrë me temperaturë 220 gradë. Ju bëftë mirë

Algen Shehaj ka dërguar në KuzhinaIme.al 2 receta gatimi me foto origjinale të gatimeve të tij dhe të huazuara. Klikoni mbi emrin e autorit për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Algen Shehaj.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: