Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
patate te pjekura ne furre

Patate të pjekura në furrë ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Patate të pjekura në furrë. Receta e gatimit për patate të pjekura në furrë është dërguar nga Bukurie Nexhipi 10 tetor 2015. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me patate klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim patate të pjekura në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim

1783 shikime

patate te pjekura ne furre

Përbërësit

2-3 patate

2 patate të ëmbla

1 qepë të kuqe ose qepujka

1 degë rozmarinë

pak temjan

3 thelpi hudhër

kripë, piper, vaj ulliri

lëngun e 1 limoni

Përgatitja

1

I presim patatet në copa të mëdha, hedhim edhe përbërsit e tjerë, i përziejm mirë. i pjekim për 45 minuta në 180-200 gradë C

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: