Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
bishtaja me mish

Bishtaja me mish ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Bishtaja me mish. Receta e gatimit për bishtaja me mish është dërguar nga Ervina Saliu 26 tetor 2014. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për gjellë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim bishtaja me mish duke ndjekur udhëzimet në vijim

8967 shikime

bishtaja me mish

Përbërësit

2 qepë

500 gr mish viçi

bishtaja

4 domate

piper

Përgatitja

1

Skuqim lehtë 2 qepë më pas shtojmë 500 gr mish viçi të lyer mirë me miell, e skuqim mirë nga të gjitha anët.

2

Shtojmë bishtajat, i skuqim pak akoma më pas i shtojmë 4 domate të grira, piper, e mbulojmë me ujë dhe e lemë të ziej për 45 apo 50 minuta. Ju bëftë mirë.

Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: