Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kofsha pule2

Kofsha pule me majonez dhe rozmarinë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Kofsha pule me majonez dhe rozmarinë. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 11 shkurt 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kofsha pule me majonezë dhe rozmarinë duke ndjekur udhëzimet në vijim

573 shikime
kofsha pule2

Përbërësit

10 kofsha pule
3 lugë majonez
1 degë rozmarine
1 lugë vaj
1 lugë uthull
pier i kuq, piper i zi
ereza të tjera sipas dëshirës.

Përgatitja

1
I hedhim tërë përbërësit në një tas, e lyejm mirë mishin me përbërësit,
2
e mbulojmë dhe e lejmë në figorifer për 2 orë. Më pas i vendosim në furrë bashkë me salcën, i pjekim në 200 gradë rreth 50 minuta.

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: