Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
makarona me mish pule

Makarona ( Spageti ) me mish pule ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Makarona ( Spageti ) me mish pule. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 20 prill 2015. Foto © Yllka Papa.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për makarona klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim makarona ( Soageti ) me mish pule duke ndjekur udhëzimet në vijim

1351 shikime

makarona me mish pule

Përbërësit

1 pako me makarona spageti,

2 gjokse pule,

1 qepë,

4-5 thelpinj hudhre,

majdanoz,

domate pure,

gjethe dafine,

kripë, piper, vaj ulliri, gjalp.

Përgatitja

1

Ndërkohë që kemi vëne spageti për të zier, në një tigan skuqim qepën, hudhrat, shtojmë copat e pulës të prera, pastaj domaten të grirë në rende ose në copa, majdanozin, piperin, kripën, gjethet e dafinës, 1 1/2 gotë me ujë ose lëng pule dhe i ziejm derisa të shterrojë gjithë lëngu. Këtë ia hedhim spagetit sipër.

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: