Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
recel ftoi

Reçel ftoi ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Reçel ftoi. Receta e gatimit për reçel ftoi është dërguar nga Ervina Saliu 21 shtator 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për reçel klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim reçel duke ndjekur udhëzimet në vijim

2958 shikime

recel ftoi

Përbërësit

500 gr ftoj,

500 gr sheqer,

1 gotë ujë dhe një limon.

Përgatitja

1

Marim ftuat, i pastrojmë dhe i presim në feta. Më pas i hedhim në një tas me ujë ku i shtydhim edhe lëngun e gjysëm limoni.

2

I lejmë për 10 minuta, më pas vemë ftonjtë dhe ujin në tenxhere dhe i lemë të ziejn për 10 minuta, i shtojmë sheqerin dhe i lemë të ziejn gjer sa të trashet shërbeti.

3

Zierja do zgjasi rreth 30-40 minuta. Pak minuta para se ta heqim i shtojmë lëngun e gjysëm limoni. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: