Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
dredhanik

Dredhanik me djath ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Dredhanik me djath. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 6 nëntor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për byrek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim dredhanik me djath duke ndjekur udhëzimet në vijim

754 shikime
dredhanik

Përbërësit

Për brumin duhet:
500 gr miell
2 lugë vaj
kripë
1 lugë gjelle me uthull
ujë sa të mari
Për mbushjen:
500 gr djath
1 vezë
4 lugë kos
2 lugë vaj
4 lugë qumësht
I përziejm mirë

Përgatitja

1
Hedhim në tas të gjithë përbërësit dhe ujë pak nga pak sa të bëhet një brumë i butë dhe mos të ngjisë nëpër duar. E lyejm me pak vaj, e mbulojmë dhe e lemë një orë.
2
Marim bumin dhe marim një top mesatar, e hapim dhe e presim në dy pjesë (peteë që hapëm) e spërkasim me mbushjen rreth 1 lugë, i hedhim nga mbushja, e mbledhim dhe i japim formën e dredhanikut. Kështu vazhdojmë gjer sa ti mbarojmë. I vendosim te tepsia, i lyejmë nga lart me vaj, i spërkasim dhe me pak ujë dhe i pjekim në 200 gradë rreth 20 minuta. Janë fantastik për fëmijët në shkollë dhe kopësht. Të mitë i pëlqejnë shumë. Ju bëftë mirë Gjysma tepsisë me ngeli për foto si i rrëmbyen sa dolën nga furra haha
Kategoritë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: