Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Embelsire me biskota - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Embëlsirë me biskota ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Një ëmbëlsirë e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur. Receta e gatimit për embëlsirë me biskota  është dërguar nga Ervina Saliu 20 mars 2013. Foto © Ervina Saliu.

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim embëlsirë me biskota duke ndjekur udhëzimet në vijim

1860 shikime

Embelsire me biskota - Ervina Saliu - KuzhinaIme.al

Përbërësit

1 pako biskota të thjeshta

1 pako biskota me shije çokollate

1 qeskë krem vanilje

1 qeskë krem me shije karramele

qumësht për përgatitjen e kremrave ( masa shkruan ne qeskë )

Përgatitja

1

Marim një tepsi katrore, shtrojmë biskotat me shije çokollate dhe lart hedhim kremin e përgatitur të vaniljes.

2

Shtrojmë prapë një shtrese me biskotat dhe së fundi kremin me shije karramele.

3

Nga lart e mbushim me dy llojet e biskotave të copezuara, arra dhe çokollatë të grirë.

4

E lemë në figorifer gjithë natën dhe në mëngjes kemi një embëlsirë shumë të thjeshtë dhe tepër të shijshme. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: