Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish qingji me patate ne furre

Mish qingji me patate dhe karrota në furrë ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish qingji me patate dhe karrota në furrë. Receta gatimit është dërguar nga Ervina Saliu 12 gusht 2013. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish qingji klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim  mish qingji me patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

7559 shikime

mish qingji me patate ne furre

Përbërësit

500 gramë ose 1 kg mish qingji

500 gr patate

2-3 karrota

1 filxhan çaji me vaj

piper, rigon, kripë

Përgatitja

1

Qërojmë patatet, karrotat i presim në copa të mëdha (nese gjeni patate kokërr vogël akoma më mirë se i vendosim si janë), shtojmë erezat dhe vajin, i përziejm, shtojmë edhe mishin duke i përzier.

2

I hedhim në tepsi, i shtojmë edhe 2 gota ujë. I mbulojmë me letër alumini dhe i pjekim në 250 gradë rreth një orë. Pak minuta para se ti nxjerrim i heqim letrën e aluminit që të marin pak ngjyrë. Ju bëftë mirë

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: