Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish pule me domate

Mish pule me domate ( Receta gatimi nga Ervina Saliu )

Mish pule me domate. Receta e gatimit për mish pule me domate është dërguar nga Ervina Saliu 11 nëntor 2015. Foto © Ervina Saliu

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Ervina Saliu klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim mish pule me domate duke ndjekur udhëzimet në vijim

1418 shikime

mish pule me domate

Përbërësit

500gr mish pule

5 domate

100 gr salcë

2 qepë

erza,piper,dafinë

Përgatitja

1

Marim mishin e lajmë dhe e skuqim mirë. Më pas e heqim dhe te vaji mishit shtojmë qepët e grira imët. I skuqim rreth 5 minuta.

2

Më pas shtojmë sërisht mishin, domatet e grira, salcën, erzat, i shtojmë 1 gotë uje dhe e ziejm në temperaturë të ulët. E shoqërojmë me oriz ose siç është

Ervina Saliu ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimtve të saj. Klikoni mbi emrin Ervina Saliu për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Ervina Saliu.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: