Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Biskota me arra - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Biskota me arra ( Receta gatimi dërguar nga Leonora Pane )

Biskota me arra. Receta e gatimit për biskota me arra është dërguar nga Leonora Pane 8 dhjetor 2014. Foto © Leonora Pane.

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për biskota klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim biskota me arra duke ndjekur udhëzimet në vijim

1940 shikime

Biskota me arra - Leonora Pane - KuzhinaIme.al

Përbërësit

500 gr miell,

250 gr gjalp,

4 vezë,

100 gr arra të bluara,

arra në copa për t’i vënë sipër biskotave,

150 gr sheqer pluhur,

1 pako vanilje,

gjysëm pako maja për ëmbelsira dhe pak kripë,

Përgatitja

1

Në një tas hidhni gjalpin e shkrirë dhe sheqerin, e trazojeni, më pas shtoni vezët, e trazojini prapë, hidhni miellin, vaniljen, majanë, arrat e bluara dhe kripën dhe vazhdoni t’i perzieni për disa minuta,

2

më pas merni një qese pastiçerie dhe hidheni brumin që përgatitet, e vendoseni në formë rrethi si në foto në një tepsi me letër furre,

3

sipër çdo biskote vendosni nga një copë arre dhe futini të piqen në furrë të nxehur në 180° për 15 minuta. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: