Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
krem perimesh

Krem perimesh ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Krem perimesh. Receta e gatimit për krem perimesh është dërguar nga Leonora Pane 28 shkurt 2015. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim krem perimesh duke ndjekur udhëzimet në vijim

654 shikime

krem perimesh

Përbërësit

400 gr kungull të verdhë,

1 qepë,

2 karrota,

200 gr sedano,

vaj ulliri,

djath të grirë dhe bukë

Përgatitja

1

Në një tenxhere hidhni të gjitha perimet të prera në copa mesatare, hidhini ujë deri sa të mbulohen perimet, kripë dhe vërini të zjejnë,

2

kur perimet të jenë zier frulojini deri sa të bëhen si krem, pastaj hidheni nëpër pjata, në një tigan me pak vaj ulliri hidhni bukën e prerë në katrore të vogla si në foto dhe kthejini herë pas here deri sa të skuqen,

3

më pas hidhini nëpër pjata sipër kremit, hidhni në çdo pjatë vaj ulliri dhe djath të grire dhe serviret e ngrohtë. Ju bëftë mirë

Kategoritë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: