Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me fileto kaposhi

Supë me fileto kaposhi ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Supë me fileto kaposhi. Receta e gatimit për supë me fileto kaposhi është dërguar nga Silvana Belishaku 2 janar 2014. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me fileto kaposhi duke ndjekur udhëzimet në vijim

4930 shikime

supe me fileto kaposhi

Përbërësit

fileto pule ose kaposhi,

2 vezë,

3 lugë gjelle me kos,

1 lugë gjelle me niseshte,

1 filxhan kafeje me oriz,

1 kub supe,

50 gr gjalp,

spec djegës,

piper të zi,

majdanoz.

Përgatitja

1

Bëjmë në copa të vogla fileton, i hedhim në tenxhere, hedhim ujë, kubin e supës, pak kripë, piper të zi, i lemë të ziejn për pak minuta, më pas hedhim orizin, ndërkohë marim vezët, i rrahim në një enë, hedhim niseshtenë, kosin dhe i përziejm,

2

më pas kur të ketë zier orizi, hedhim vezën me kosin, i përziejm mirë, i lemë të ziejn për 5 minuta, më pas shkrijmë gjalpin, i hedhim specin dhe ja hedhim supës, e servirim dhe sipër grijmë majdanoz. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: