Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
omlete me qepe dhe kremvice

Omletë me qepë dhe kremviçe ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Omletë me qepë dhe kremviçe. Receta e gatimit për omletë me qepë dhe kremviçe është dërguar nga Silvana Belishaku 14 dhjetor 2013. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për omletë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim omletë me qepë dhe kremviçe duke ndjekur udhëzimet në vijim

1053 shikime

omlete me qepe dhe kremvice

Përbërësit

3 vezë,

1 qepë,

2 kremviçe,

50 gr djath të grirë,

50 ml qumësht,

2 lugë vaj ulliri,

kripë, piper,

Përgatitja

1

Grijmë në feta të holla qepën, e skuqim mirë në tigan të madh që nuk ngjit, më pas presim në rrathë kremviçet, i skuqim bashkë, në një tas rrahim vezët,

2

i hedhim djathin, qumështin, kripën dhe piperin, i hedhim në tigan sipër qepës dhe kremviçes , e lemë të piqet mirë dhe e kthejmë me kujdes në anën tjetër. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: