Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
tave me patate dhe pule ne furre

Tavë me pulë dhe patate në furrë ( Receta gatimi nga Erjona Balla )

Tavë me pulë dhe patate në furrë. Receta gatimit për tavë me pulë dhe patate në furrë është dërguar nga Erjona Balla 6 nëntor 2013. Foto © Erjona Balla

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Erjona Balla klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisni tavë me pulë dhe patate në furrë duke ndjekur udhëzimet në vijim.

5691 shikime

tave me patate dhe pule ne furre

Përbërësit

0.5 mish pule

1 kg patate

3 qepë mesatare

salcë ose domate

5 theplinj hudhra

2 vegeta pule

piper i zi

dafinë

Përgatitja

1

Skuqim qepën dhe hudhrën deri sa të zverdhet më pas shtojmë mishin dhe i skuqim për 15 minuta bashkë, pasi janë skuqur shtojmë salcën, piper, dafinën dhe e heqim nga zjarri.

2

Në tepsinë ku do bëjmë tavën hedhim patatet e prera në kubikë të mëdhenj dhe sipër shtojmë mishin me qepën, i hedhim ujë të valuar me vegeta dhe e pjekim në temperaturë 180° deri sa të bëhet gati.

Erjona Balla ka dërguar në KuzhinaIme.al rreth 100 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Erjona Balla

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: