Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
kek me mente dhe miell kokos

Kek me mente dhe miell kokos ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Kek me mente dhe miell kokos. Receta e gatimit për kek me miell kokos është dërguar nga Silvana Belishaku 28 janar 2016. Foto © Silvana Belishaku

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Silvana Belishaku klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për kek klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim kek me miell kokos duke ndjekur udhëzimet në vijim

979 shikime

kek me mente dhe miell kokos

Përbërësit

2 gota e gjysëm miell + gjysëm gote miell kokosi,

3 vezë,

1 gotë uji me kos,

gjysëm gote vaj,

gjysëm gote shurup mente,

1 pako fryrës embëlsirash, ( lievito )

pak kripë,

Përgatitja

1

Hedhim të gjithë përbërësit në tas, i rrahim mirë me tel kuzhine, më pas shtrojmë letër kuzhine në tepsi, hedhim brumin dhe e pjekim në furrë të nxehur 180 gradë për 50 minuta, pasi piqet, e lemë të ftohet, e largojmë letrën, vendosim kekun në pjatë, e lyejm sipër me nutella dhe i hedhim miell kokosi për zbukurim. Ju bëftë mirë

Silvana Belishaku ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 200 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Silvana Belishaku.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: