Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

Tiramisu e thjeshtë ( Receta gatimi nga Yllka Papa )

Tiramisu e thjeshtë. Receta gatimit është dërguar nga Yllka Papa 19 mars 2014. Fotot © Yllka Papa

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Yllka Papa klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për embëlsira klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim tiramisu të thjeshtë duke ndjekur udhëzimet në vijim

Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

6632 shikime

Tiramisu e thjeshtë - Yllka Papa - KuzhinaIme.al

Përbërësit

340 gr biskota,

2 filxhana çaji me kafe (unë përdor kafe amerikane),

2 filxhana puding,

çokollatë të zezë të shkrirë dhe të përzier me 2 lugë

gjelle gjalpë dhe sheqer pluhur,

Përgatitja

1

Në fillim përgatisim kafenë dhe e lemë të ftohet, përgatisim pudingun, pastaj marim biskotat, i fusim në kafe dhe i shtrojmë në enën që do përdorim,

2

hedhim gjysmën e pudingut, pastaj biskotat dhe në fund gjysmën e pudingut që ka ngelur, e fusim në frigorifer dhe ndërkohë shkrijmë çokollatën e zezë,

3

e përziejmë me gjalp dhe ja hedhim sipër, në fund i shtojmë sheqerin pluhur për zbukurim. Ju bëftë mirë

Yllka Papa ka dërguar në KuzhinaIme.al 31 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Yllka Papa.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: