Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me theker

Supë me thekër ( Receta gatimi nga Lulzime Gjyzeli )

Supë me thekër. Receta e gatimit për supë me thekër është dërguar nga Lulzime Gjyzeli 24 janar 2016. Foto © Lulzime Gjyzeli

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me thekër duke ndjekur udhëzimet në vijim

1252 shikime

supe me theker

Përbërësit

500 gr thekër

1 qepë

2 karrota

1 degë selino

4-5 domate të vogla

Pancetë (mish I tharë)

Xhinxher

Kurkuma (shafron indie)

Piper të kuq

Trumzë

Gjethe dafine

Rozmarinë

4 lugë gjelle me vaj ulliri

Përgatitja

1

Fusim thekrën në ujë të ftohtë për rreth 2 orë, pastrojmë gjithë perimet imët dhe i kaurdisim me vajin dhe pançetën, shtojmë thekrën, erëzat, kripë dhe e mbulojmë mirë me ujë. E ziejmë supën për rreth 1 orë.

Lulzime Gjyzeli ka dërguar në KuzhinaIme.al 44 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjitha recetat e gatimit nga Lulzime Gjyzeli.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: