Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
Supe peshku

Supë me salmon ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Supë me salmon. Receta e gatimit për supë me salmon është dërguar nga Bukurie Nexhipi 13 dhjetor 2015. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me salmon duke ndjekur udhëzimet në vijim

6127 shikime

Supe peshku

Përbërësit

peshk salmon

3-4 patate

1 presh

100 ml pana kuzhine

kripë, piper

muskat

koper

limon

2 lugë gjelle me gjalp

Përgatitja

1

Preshin e presim hollë në rrathe dhe e skuqim me 2 lugë gjaplp sa të zbutet, shtojmë patatet e prera në kubikë, i kaurdisim 2-3 minuta dhe i shtojmë kripë, piper, muskat dhe 2 gota lëng perimesh (në mungesë i shtojmë ujë).

2

E lemë në zjarr të ulët për 15 – 20 minuta që patatja të ketë zier dhe të ketë mbetur me pak lëng (rreth 1 gotë).

3

Shtojmë salmonin në copa të prera dhe 100 ml pana. E lemë për 2-3 minuta në zjarr të ngadaltë dhe supa është gati. I hedhim koper të grirë hollë dhe lëng limoni

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: