Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
patate me mish gjeli

Patate me mish gjeli ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Patate me mish gjeli. Receta e gatimit për patate me mish gjeli është dërguar nga Bukurie Nexhipi 29 shtator 2015. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish gjeli klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim patate me mish gjeli duke ndjekur udhëzimet në vijim

2411 shikime

patate me mish gjeli

Përbërësit

kofsha gjeli

3-4 patate

1 qepë

2 domate

2 karrota

gjysem spec i kuq

gjysem rrënjë selino

100 ml vaj ulliri

kripë, piper, pak rigon

lëng i një limoni

Përgatitja

1

Mishin e marinojmë me kripë, piper, limon e pak vaj ulliri, e vondosim në furrë për 30 minuta, i hedhim edhe 1/2 gotë ujë, perimet i presim, i hedhim erzat dhe vaj ulliri i trazojmë mirë që ti marim erzat mirë dhe i vendosim në tavë.

2

Mishi që është gjysëm i pjekur e vendosim lart perimeve. E mbulojmë me letër alumin dhe e vendosim në furrë për 1 orë në 200 gradë C. Pak para se të jetë gati heqim letrën alumin që të mari pak ngjyrë.

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: