Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
muffins

Muffins ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Muffins. Receta e gatimit për muffins është dërguar nga Bukurie Nexhipi 13 maj 2014. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për muffins klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim muffins duke ndjekur udhëzimet në vijim

866 shikime

muffins

Përbërësit

300 gr miell

4 vezë

200 gr sheqer

2 lugë gjelle kanellë

1 mollë

100 gr arra

200 gr gjalp

1 baking powder ( pluhur për pjekjen e ëmbëlsirave )

Përgatitja

1

Rrahim me rrahëse elektrike vezët me sheqerin, bashkojmë gjalpin dhe më pas miellin të cilin e kemi përzier më parë me baking powder.

2

I përziejm sëbashku, më pas hedhim mollën e prerë me copa të vogla ( ja heqim lëkurën ) kanellën dhe arrat e grimcuara.

3

I ndajmë në forma muffins dhe i pjekim në 180 gradë C për 15 minuta. Në fund i spërkasim me sheqer pudër

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: