Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
pule me perime

Pulë me perime ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Pulë me perime. Receta e gatimit për pulë me perime është dërguar nga Bukurie Nexhipi 13 dhjetor 2013. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish pule klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim pulë me perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

750 shikime

pule me perime

Përbërësit

1 pulë

1 kungull

2 speca ( 1 e kuqe, 1 jeshile ose e verdhë )

7-8 kokra domate si qershi

pak rrënjë selino

1 karrotë

gjysëm gote verë

kripë, piper, pak vaj ulliri, 1 degë rozmarinë

2 thelpi hudhër

1 qepë

Përgatitja

1

Pulën e presim në copa të vogla, e skuqim me pak vaj ulliri, të skuqet mirë në të gjitha anët. Më pas hedhim qepën, karrotën, selino, rozmarinë dhe hudhrën në copa të vogla. E lemë 10 minuta gjersa përbërësit janë skuqur mirë dhe e shuajmë me verë.

2

Pasi vera ka avulluar hedhim perimet dhe domatet të prera në copa. Hedhim kripë, piper dhe e mbulojmë me kapak për 30 minuta në zjarr të ngadalët. Nëse duhet i hedhim 1 gotë ujë. Sipas dëshirës mund ti hidhni 1 lugë majdanoz të grirë pasi gjella ka përfunduar. Duhet të ngelet në yndyrë.

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
Këtë e pëlqejnë %d blogues: