Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
supe me perime dhe mish pule

Supë me pulë dhe perime ( Receta gatimi nga Bukurie Bexhipi )

Supë me pulë dhe perime. Receta e gatimitpër supë me pulë dhe perime është dërguar nga Bukurie Nexhipi 4 dhjetor 2013. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për supë klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim supë me pulë dhe perime duke ndjekur udhëzimet në vijim

21152 shikime

supe me perime dhe mish pule

Përbërësit

1 pulë ( ose gjysëm )

1 filxhan kafeje oriz

1 karrotë

1 patate të vogël

2 lule lakër ( 2 pjesë të vogla )

pak presh

pak rrënjë selino

1 tufë majdanoz

1 të verdhë veze

1 limon

pak gjalp

piper, kripë

Përgatitja

1

Pulën e vendosim të ziej me 1 l ujë, kripë pak vaj gjersa mishi të shkëputet lehtë nga kocka.

2

Perimet i presim në copa të vogla. Pasi pula është zier ja heqim kockën dhe e presim mishin në copa të vogla. Në lëngun e pulës hedhim perimet dhe mishin, i lemë të ziejn derisa të jenë gati.

3

Më pas rrahim të verdhën e vezës me lëngun e një limoni dhe kur supa të jetë gati e heqim nga zjarri dhe hedhim vezën. E vendosim dhe pak minuta në zjarr të ngadalët. Në fund i hedhim 2 lugë gjelle gjalp dhe majdanozin e grirë hollë.

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: