Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
perime sallate

Perime sallat ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Perime sallat. Receta e gatimit për perime sallat është dërguar nga Bukurie Nexhipi 13 tetor 2015. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për sallata klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim perime sallat duke ndjekur udhëzimet në vijim

1174 shikime

perime sallate

Përbërësit

1 Brokoli Rumanesco

Lakra Brukseli

Për salcën

100 ml vaj ulliri

2 thelpi hudhër

Lëngun e një limoni

1 lugë të vogël majdanoz dhe koper të freskët

1 lugë kafeje mustardë

Kripë, piper

Përgatitja

1

Vendosim perimet në një enë me ujë të ftohtë për të zier. Pasi mer valë i lemë vetëm 10 minuta dhe i heqim i kullojmë. Në një vazo me kapak hedhim vajn, lëngun e 1 limoni hudhrën e prerë hollë dhe të gjithë përbërsit e tjerë.

2

E tundim vazon që përbërësit të përzien mirë dhe bëhet një masë kremoze, e lemë 10 minuta të pushojë dhe e hedhim mbi perimet e ziera. Nëse është shumë, e vendosim në frigorifer dhe e përdoim përsëri. ( Mund të përdorni çfardo lloj perimesh që ju dëshironi )

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: