Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
qofte me brokoli dhe patate

Qofte me brokoli e patate ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Qofte me brokoli e patate. Receta e gatimit për qofte me brokoli është dërguar nga Bukurie Nexhipi 9 tetor 2015. Fotot © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për qofte klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim qofte me brokoli duke ndjekur udhëzimet në vijim

13207 shikime

qofte me brokoli dhe patate

Përbërësit

500 gr brokoli

2 patate

100 gr djath parmigiano

2 vezë

krië, piper

pak vaj ulliri

bukë të thërmuar

vaj për skuqje

Përgatitja

1

Ziejmë brokolin për 10 minuta, edhe pataten, i presim në copa shumë të vogla (jo pure) i vendosim në një enë ku hedhim vezët, kripë, piper, djathin dhe pak vaj ulliri dhe 2 lugë gjelle bukë të thërmuar.

2

I përziejmë të gjitha bashkë, ju japim formën e qofteve, i lyejmë me bukën e thërmuar dhe i skuqim në vaj të bollshëm.

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: