Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
peshk salmon me patate

Peshk salmon me patate ( Receta gatimi nga Bukurie Nexhipi )

Peshk salmon me patate. Receta e gatimit për peshk salmon me patate është dërguar nga Bukurie Nexhipi 28 shtator 2015. Foto © Bukurie Nexhipi

  • Për të shfletuar recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi për peshk klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu

Mësoni si të përgatisim peshk salmon me patate duke ndjekur udhëzimet në vijim

1836 shikime

peshk salmon me patate

Përbërësit

peshk salmon ose qefull

3-4 patate

4 thelpi hudhër

pak vaj ulliri

1 limon

kripë, piper

pak majdanoz të grirë hollë

Përgatitja

1

Nxehim vajin, hedhim hudhrat dhe sa fillojnë të skuqen hedhim peshkun e marinuar më parë me kripë dhe piper.

2

E skuqim deri sa peshku ka marë ngjyrë të kuqe, e heqim peshkun mënjanë dhe hedhim patatet të prera në feta rrumbullake, hedhim 2 gota ujë, kripë, piper dhe vendosim peshkun mbi patate. (Uji duhet të mbulojë peshkun).

3

E mbyllim me kapak dhe e lemë sa patatet të jenë gati. Dy minuta para se të jetë gati i hedhim majdanozin dhe i shtrydhim lëngun e një limoni. E shoqërojmë sipas dëshirës me speca të kuqe

Bukurie Nexhipi ka dërguar në KuzhinaIme.al 69 receta gatimi me fotot origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar gjithë recetat e gatimit nga Bukurie Nexhipi.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: