Shpërndaje
Hapje e plotë
print
Duhet të jeni të identifikuar për të ruajtur
Identifikohu / Rregjistrohu
Ruaje
Duhet të jeni të identifikuar për të vlerësuar
Identifikohu / Rregjistrohu
Vlerëso
mish lepuri

Mish lepuri ( Receta gatimi nga Leonora Pane )

Mish lepuri. Receta e gatimit për mish lepuri është dërguar nga Leonora Pane 5 tetor 2014. Foto © Leonora Pane

  • Për të shfletuar të gjitha recetat e gatimit nga Leonora Pane klikoni këtu
  • Për të tjera receta gatimi me mish lepuri klikoni këtu
  • Kushdo që ka dëshirë të publikojë fotot e gatimeve të tij/saj dhe receta gatimi në KuzhinaIme.al është i/e mirëpritur, mësoni më shumë duke klikuar këtu 

Mësoni si të përgatisim mish lepuri duke ndjekur udhëzimet në vijim

1748 shikime

mish lepuri

Përbërësit

1 lepur,

2 thelpinj hurdha,

4 gjethe dafine,

4 lugë gjelle me vaj ulliri,

rigon, kripë dhe 2 gota ujë.

Përgatitja

1

Prejeni lepurin dhe vëreni në një tigan të thellë, hidhni vajin, hudhrat të grira imët, gjethet e dafinës, rigonin, kripën dhe ujin dhe vëreni kapakun e vëreni të ziejnë në flakë mesatare duke e kthyer herë pas here deri sa të shterojë uji dhe të fillojë të skuqet, kur të jetë skuqur nga një anë kthejeni të skuqet edhe nga ana tjetër. Ju bëftë mirë

Leonora Pane ka dërguar në KuzhinaIme.al mbi 150 receta gatimi si edhe plot foto me ide të bukura për dekorime pjatash për ditë të veçanta, të gjitha me foto origjinale të gatimeve të saj. Klikoni mbi emrin e autores për të shfletuar të gjithë recetat e gatimit dhe idetë e bukura nga Leonora Pane.

Lini një Përgjigje

Kuzhinaime.al
Mbylle hapjen e plotë
%d bloggers like this: